Prezerwatywy XXL

Prezerwatywy są produkowane nie tylko z przeznaczeniem do różnych technik seksualnych (wzmacniane – do seksu analnego, smakowe – do seksu oralnego itp.), ale również w różnych rozmiarach.

W Europie wszystkie prezerwatywy są w jednakowym rozmiarze dostosowanym do wielkości członków Europejczyków – średnia długość członka obywatela naszego kontynentu wynosi około 14 cm podczas wzwodu. Rozmiar takiej średniej statystycznej prezerwatywy to około 180 mm długości i 53 mm w obwodzie.

 

Jednak okazuje się, że nasze europejskie prezerwatywy są zbyt duże dla Hindusów (mających najmniejsze członki na świecie – w czasie wzwodu 12,5 cm), ale zbyt małe dla Sudańczyków (członek w czasie erekcji osiąga 19–20 cm).

 

Prezerwatywy w zależności od rynku zbytu produkuje się w trzech podstawowych rozmiarach: L (afrykański), M (europejski) i S (azjatycki).

 

Jednak w przypadku części mężczyzn może okazać się, że są one za małeosoby takie powinny stosować prezerwatywy w rozmiarze XXL – długości 218 mm i obwodzie 63 mm. Obecnie większość firm produkuje prezerwatywy XXL np. Durex Comfort XL, Unimil Special Collection XXL, RFSU Okeido, Contex Extra Large.

 

Dla równowagi istnieją też prezerwatywy dla mężczyzn z mniejszymi penisami od średniej europejskiej – są to tzw. „ściśle przylegające” (np. Exotica Snugger Fit, Durex Close Fit czy RFSU Mamba).

 

Właściwy rozmiar prezerwatywy jest o tyle istotny, że zbyt ciasna może powodować dyskomfort i zmniejszać odczucia erotyczna, a także o wiele łatwiej pęka narażając Cię na zakażenie HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową. A za duża prezerwatywa będzie się zsuwać również narażając Cię na HIV itp.

Tekst dostarcza Stowarzyszenie Podwale Siedem.

Partnerzy kampanii

pozytywnieotwarci.pl
Majestic Media
cd4.pl
Podwale Siedem