Uczulenie na prezerwatywę (lateks)

Pewien - bardzo niewielki - odsetek ludzi jest uczulony na lateks. Może się zdarzyć, że Ty lub Twój partner/partnerka należycie do tej mniejszości. W takiej sytuacji używanie prezerwatyw z lateksu jest trudne i mało przyjemne. Podrażnienia na penisie czy w pochwie na pewno nie będą sprawiały miłych doznań podczas seksu, a dodatkowo pojawiający się stan zapalny może zwiększać ryzyko zakażenia HIV i innymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

 

W Polsce są już dostępne prezerwatywy z poliuretanu (np. Durex Avanti Ultima) - tworzywa podobnego do lateksu (z poliuretanu jest wykonana prezerwatywa dla kobiet). Ich wadą jest wyższa cena od prezerwatyw z lateksu, ale zaletą, poza brakiem właściwości uczulających, mniejsza grubość (a więc lepsze doznania seksualne) oraz możliwość łączenia ich z lubrykantami na bazie oleju (JEST TO NIEDOPUSZCZALNE PRZY PREZERWATYWACH LATEKSOWYCH!).

 

Poza prezerwatywą, uczulenia mogą wywołać również nawilżacze. W takiej sytuacji musicie zmienić ich rodzaj – z tym nie mam problemu, bo obecnie jest dostępnych duża gama lubrykantów.

Tekst dostarcza Abbott Laboratories Poland sp. z o.o. .

Partnerzy kampanii

pozytywnieotwarci.pl
Majestic Media
cd4.pl
Podwale Siedem